Slovenské vínko sa popíjalo v Estónsku

estonia 640

Slovenské vína získavajú uznanie vo svete, vôbec nezaostávajú za svetovou špičkou. Na medzinárodných súťažiach získali slovenské vína vynikajúce umiestnenia, zlaté a strieborné medaile. Dostávajú sa aj do krajín, kde sa víno neteší takej popularite ako na Slovensku.

Najnovšie slovenské vínko prezentovali v Estónsku. Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Helsinkách v spolupráci s Honorárnym konzulátom Slovenskej republiky v estónskom Talline zorganizovalo vo štvrtok, 4. decembra, v konferenčných priestoroch hotela Tallink Spa&Conference v Talline prezentáciu spojenú s profesionálnou degustáciou slovenských vín. Išlo vôbec o prvú prezentáciu slovenských vín v Estónsku tohto druhu.

Počas degustácie boli predstavené vína od slovenských výrobcov Mrva & Stanko, Karpatská perla, Elesko, Strekov 1075, J&J Ostrožovič, Chateau Topolčianky a Víno Velkeer. Svoje víno osobne prezentoval Ladislav Šebo (Karpatská perla) a ostatných vinárov zastupoval Ján Gajdošík. Na degustácii sa zúčastnilo približne 20 významných estónskych importérov, predajcov vín, profesionálnych someliérov a novinárov píšucich o víne.

Estónski importéri prejavili záujem o návštevu Slovenska s cieľom oboznámiť sa s tradíciami vinohradníctva a výrobou vína na Slovensku a nadviazať obchodné kontakty za účelom uzatvorenia možnej obchodnej spolupráce. Severanom slovenské vínko chutilo a onedlho sa asi objaví v obchodoch v tejto pobaltskej krajine.

Tallinn 8. decembra 2014 (HSP/Foto:TASR)

ms-logo-mini

vina