Napisali o nas

Japonky podľahli čaru Tramínu

sakuralogo dl

Tramín červený, ročník 2016 z Čachtíc získal zlatú medailu na už 5. ročníku najväčšej dámskej vinárskej súťaži SAKURA Japan Women’s Wine Awards v japonskom Tokiu. Súťaže sa zúčastnilo viac ako štyri tisíc vín z 33 vinárskych krajín celého sveta.

Výstava prebiehala v dňoch od 29. do 31. januára 2018 pod vedením skúsenej japonskej somelierky Yumi Tanabe, ktorá už niekoľkokrát navštívila Slovensko.

Vína oceňovalo 340 najlepších japonských degustátoriek. Japonsko len v posledných desaťročiach prichádza na chuť vínu. Víno sa stáva súčasťou modernej japonskej tabule a životného štýlu. Sami Japonci vyrábajú minimum vína, väčšinu ponuky predstavuje dovoz zo špičkových vinárskych krajín, ako sú Francúzsko, Taliansko, Španielsko. Úplne nedávno Japonci objavili Slovensko a v Tokiu sa začali predávať vína Mrva & Stanko

tramin cerveny 206 sakura

Víno týždňa: Tramín, ktorý sa pri degustácii žuje

eTREND / 27.7.2006

Read more: Víno týždňa: Tramín, ktorý sa pri degustácii žuje

Sekt Cuvée Brut zabodoval na francúzskej výstave

Effervescents-du-Monde-Logo

Na 15. ročníku medzinárodnej súťaže šumivých vín Effervescents du Monde, ktorá sa každoročne koná v burgundskom meste vína Dijon sa v roku 2017 predstavilo viac ako 600 šumivých vín z 28 krajín, medzi ktorými nemohol chýbať ani náš sekt Cuvée Brut, ročník 2015.
Effervescents du Monde na svojom 15. ročníku hostilo viac ako 100 odborníkov z celého sveta, ktorí spolu udelili 182 medailí z čoho bolo 31 zlatých a 151 strieborných.
Náš sekt Cuvée Brut, ročník 2015 získal výbornú striebornú medailu. Ročníkové cuvée tvorí 85 % Chardonnay a 15 % Pinot Noir. Víno svetlej zlatistej farby. Suchá ovocná a minerálna chuť je podporená tónmi citrusových plodov a komplexnou štruktúrou s pevným a dlhým záverom.

cuvee-brut

Vianočné balíčky vín Mrva & Stanko 2017 (vypredané)

vianocne-logo

Vážení milovníci a priatelia vína.
Vianočné sviatky a nový rok 2018 sa nezadržateľne blížia, radi by sme Vám toto obdobie spríjemnili našimi vínami a doporučili doplniť si Vaše pivničky a vínotéky v dostatočnom predstihu.

Zároveň by sme Vám radi predstavili vianočné balíčky našich vín v novom zložení s ocenenými vínami Mrva & Stanko nie len z domácich, ale aj medzinárodných súťaží.  

Súčasťou vianočných balíčkov budú aj dva darčeky. Jeden sladký v podobe čokolády LYRA a jeden praktický v podobne nálievky Mrva&Stanko. Dodanie vianočných balíčkov zabezpečíme kuriérom v rámci celej Slovenskej republiky do dvoch pracovných dní od zaslania objednávky.

Vianočný balíček obsahuje nasledovné vína:


Sekt Cuvée Brut, roč. 2015, suché

Effervescents du Monde® 2017 - Strieborná medaila

Tramín červený (Čachtice), roč. 2016, výber z hrozna, polosuché

AWC Vienna 2017 - Strieborná medaila

Muller Thurgau (Mojmírovce), roč. 2016, suché

Národný salón vín SR 2017 - 100 najlepších vín

Rulandské šedé (Čachtice), roč. 2016, neskorý zber, suché

Mondial des Pinots 2017 - Zlatá medaila

Víno Tirnavia 2017 - Zlatá medaila

Frankovka modrá (Dolné Orešany), roč. 2015, výber z hrozna, suché

Oenoforum 2017 - Zlatá medaila

AWC Vienna 2017 - Strieborná medaila

Modrý Portugal (Dolné Orešany), roč. 2016, suché

Darček – nálievky Mrva & Stanko a čokoláda LYRA


Cena vianočného balíčka je 58,80 € s DPH, cena dopravy 5,40€ s DPH. Pri objednávke dvoch a viac vianočných balíčkov je doprava zdarma.  

Vianočné balíčky je možné rezervovať telefonicky na čísle 0911 746 911, prípadne e-mailom This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., alebo najlepšie osobne v priestoroch našej vínotéky v Trnave. Nezabudnite uviesť adresu doručenia a telefónne číslo pre kuriéra.

Aby sme Vám zabezpečili dodanie ešte pred sviatkami, balíček je potrebné objednať najneskôr do 19. 12. 2017, do 10:00. V prípade záujmu vieme nakombinovať vianočný balíček podľa vín z našej aktuálnej ponuky.

vianocny balik 11

vianocny balik 9

Limitovaná edícia Winemaker`s Cut (vypredané)

ms-logo-mini

Priatelia, milovníci a fanúšikovia výnimočných vín,
pripravili sme pre Vás limitovaný set s vínami edície WINEMAKER'S CUT. Tentokrát sme vína vložili do drevenej opaľovanej truhlice, ktorá ešte viac umocňuje ich vzácnosť.

Limitovaný set WINEMAKER'S CUT je doplnený o nálievky a someliersku vývrtku Mrva & Stanko. Kolekcia 5 vín je pre milovníkov vína skvelým darčekom s potenciálom niekoľkoročného zrenia.

Objednávky WINEMAKER’S CUT setov môžete zasielať na e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., prípadne telefonicky na čísle +421 33 59 147 14. Cena WINEMAKER'S CUT setu vín v drevenej truhlici je 122,90 s DPH. Doprava kuriérom je zdarma v rámci Slovenskej republiky. Nie je možné upraviť skladbu vín. 

Degustačný set obsahuje nasledovné vína z edície Winemaker`s Cut:

Winemaker`s Cut Rizling rýnsky, neskorý zber, ročník 2016
Winemaker`s Cut Chardonnay sur Lie, neskorý zber, ročník 2016
Winemaker`s Cut Frankovka modrá, výber z hrozna, ročník 2015
Winemaker`s Cut Cuvée: Cabernet Sauvignon, Frankovka modrá, Merlot, ročník 2015
Winemaker`s Cut Cuvée: Hron ~ Váh ~ Rimava ~ Rudava, ročník 2015 

wmc edicia

 

wmc edicia 2

 

wmc edicia 3

vina